21 czerwca 2022

Co to jest Zumba?

Co to jest Zumba?

Zumba to popularny trening i zajęcia fitness o szerokim zastosowaniu. Choć nie są to zajęcia dla osób o słabym sercu, są świetne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych tancerzy. Przyjazne dla początkujących kroki sprawiają, że nawet początkujący mogą się do nich przyłączyć. Zajęcia zumby są odpowiednie dla osób, które lubią tańczyć, nie lubią tradycyjnych treningów cardio lub po prostu chcą urozmaicić swój rutynowy tryb życia. Aby wziąć udział w zajęciach Zumby, nie potrzebujesz specjalnego sprzętu ani ubrania. Wystarczy przynieść ze sobą pozytywne nastawienie, parę butów do tańca i buty do tańca.

Do zalet Zumby należy atmosfera panująca na zajęciach fitness. Jest to świetny sposób na poprawę kondycji fizycznej i sercowo-naczyniowej. Wysokie i niskie interwały na każdych zajęciach Zumby poprawiają zwinność, równowagę i siłę. Osoby początkujące mogą wykonywać kroki taneczne przy minimalnym wysiłku. Początkujący tancerze prawdopodobnie szybciej nabiorą wprawy niż ci, którzy nie mają naturalnego rytmu. W Zumbie chodzi przede wszystkim o to, by dobrze się bawić i jednocześnie dobrze trenować.

Zumba to świetny sposób na spalanie kalorii, ale nie jest przeznaczona dla wszystkich. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi powinny unikać zajęć zumby przez co najmniej tydzień. Nie mogą zagwarantować wyników, ale Zumba może być świetną zabawą. To świetny sposób, by nabrać kondycji i zrealizować swoje cele zdrowotne. Muzyka na zajęciach zumby ma szybkie tempo i jest zabawna. Jeśli nigdy nie brałeś udziału w zajęciach zumby, czas spróbować.

Zumba została wymyślona przez Alberto Pereza w Kolumbii ponad 20 lat temu. Perez postawił na improwizowaną muzykę taneczną zamiast tradycyjnej muzyki do aerobiku. Okazało się to sukcesem i od tego czasu taniec stał się ulubioną formą ćwiczeń na całym świecie. Pierwotni założyciele klasy Zumba fitness Alberto Perez i Alberto Aghion połączyli siły i założyli firmę Zumba Fitness LLC. W Stanach Zjednoczonych program Zumba stał się fenomenem na skalę światową.

Trening taneczny Zumby to doskonały trening cardio i trening interwałowy. Taniec Zumby o wysokiej intensywności wymaga dużej koordynacji i rytmu. Szybkie tempo utrudnia zapamiętywanie kroków. Nieodpowiedni krok może stanowić zagrożenie dla mięśni i kości. Taniec Zumba jest doskonałym ćwiczeniem dla ogólnego stanu zdrowia, jednak należy najpierw skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jesteśmy wystarczająco zdrowi, by uczestniczyć w zajęciach Zumby. W końcu niełatwo jest zadbać o kondycję, jeśli cierpi się na choroby serca.

Oprócz tego, że Zumba jest skuteczną formą ćwiczeń, ma także zalety psychologiczne. Intensywne skupienie, jakiego wymaga trening taneczny Zumby, wyzwala endorfiny, które pomagają złagodzić stres i depresję. Jest to także świetny sposób na poznanie nowych ludzi, ponieważ aspekt społeczny zajęć tanecznych Zumby pomaga w nawiązywaniu kontaktów. Dzięki temu Zumba jest świetną propozycją dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności fizycznej. Jeśli więc szukasz zabawnego sposobu na zdobycie kondycji, Zumba jest dla Ciebie.

Zajęcia zumby to 45-60-minutowe grupowe zajęcia ruchowe. Często odbywają się w sali gimnastycznej, ale instruktorzy mogą również prowadzić zajęcia we własnym zakresie. Każde zajęcia składają się z serii latynoskich piosenek tanecznych, które charakteryzują się bardzo precyzyjną choreografią ruchów. Każda piosenka opiera się na poprzedniej i zawiera wolną część, a następnie zwiększa się jej intensywność. Zajęcia kończą się piosenką na rozluźnienie. Jeśli nie jesteś wystarczająco pewny siebie, by wziąć udział w zajęciach Zumby, możesz spróbować Aqua Zumby.

Najnowsze badania opublikowane w Journal of Sports Science and Medicine wykazały, że przeciętna sesja Zumby spala 400 kalorii. Liczba ta nie uwzględnia jednak wysokiej intensywności i czasu trwania sesji Zumby. Zazwyczaj sesja Zumby trwa około godziny. Niektóre źródła szacują, że godzinna sesja pozwala spalić nawet 700 kalorii. Warto więc spróbować Zumby, aby poprawić kondycję i schudnąć. Nie ma nic lepszego niż świetny trening, który poprawi Twoje samopoczucie i sprawi, że będziesz sprawniejszy!

Korzyści płynących z Zumby jest wiele. Wysokie ciśnienie krwi często idzie w parze ze stresem i negatywnymi doświadczeniami życiowymi. Badania wykazały, że Zumba może znacząco obniżyć wysokie ciśnienie krwi, poprawiając jednocześnie ogólny stan zdrowia. To świetna wiadomość dla tych, którzy cierpią na nadciśnienie i chcą poprawić zarówno swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Dzięki monitorom tętna możesz obserwować swoje postępy. A jeśli jesteś cukrzykiem, korzystne może być rozpoczęcie programu rehabilitacji kardiologicznej, aby upewnić się, że nie grożą Ci żadne powikłania.

Powiązane wpisy