21 czerwca 2022

Czy detoks sokowy jest zdrowy?

Czy detoks sokowy jest zdrowy?

Detoks sokowy to dobry pomysł, ale nie jest to jedyna dostępna opcja. Możesz mieć trudności z trawieniem wszystkich składników soku oczyszczającego i możesz zostać pozbawiony innych ważnych składników odżywczych. Chociaż detoks sokowy pozwoli pozbyć się toksyn z organizmu, pozbawi go również innych ważnych składników odżywczych, takich jak błonnik, który jest niezbędnym składnikiem roślin. Organizm potrzebuje błonnika, aby wspomóc detoksykację, ale nie otrzymuje go z soków.

Detoks sokowy może trwać od jednego do dziesięciu dni. Jednak większość ludzi decyduje się na detoks trwający od trzech do siedmiu dni. W zależności od rodzaju protokołu, który wybierzesz, możesz oczekiwać, że detoks będzie trwał od trzech do siedmiu dni. Jeśli nie jesteś pewien, jak długo go przeprowadzić, spróbuj na początku robić to w małych ilościach. Kiedy opanujesz podstawową technikę, możesz przejść do innych planów detoksu sokowego. Następnie wyrób sobie nawyk picia co najmniej dwóch szklanek soku dziennie.

Mimo że nie ma badań potwierdzających korzyści płynące z detoksów sokowych, lekarze medycyny alternatywnej i zwolennicy surowej żywności zalecają picie soków jako sposób na poprawę zdrowia. Wyciągając z produktów więcej witamin i minerałów, sok pomaga enzymom trawiennym skuteczniej wykonywać swoją pracę. Sokowanie może łagodzić wzdęcia, zmniejszać stany zapalne, a nawet pomagać w walce z rakiem. Istnieje kilka potencjalnych zagrożeń dla zdrowia związanych z oczyszczaniem organizmu za pomocą soków, dlatego przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu detoksykacyjnego należy skonsultować się z lekarzem.

Detoks sokowy to świetny sposób na podniesienie poziomu energii, poprawę cery i utratę wagi. Podczas tego procesu nie jesz stałych pokarmów, ale Twoje spożycie kalorii będzie znacznie niższe niż zalecane dzienne spożycie. Oprócz utraty wagi, detoks sokowy pozwoli także na całkowite zresetowanie organizmu. Soki są bogate w składniki odżywcze i pomagają organizmowi wrócić na właściwe tory po długim dniu jedzenia pokarmów stałych.

Jedno z badań wykazało, że dwadzieścia osób, które poddały się trzydniowemu postowi sokowemu, straciło średnio cztery kilogramy w ciągu trzech dni. U uczestników zaobserwowano również spadek liczby bakterii wywołujących choroby. Chociaż detoks sokowy może być korzystny dla utraty wagi, nie trwa on długo. Jeśli nie będziesz ostrożny, możesz przybrać na wadze. Istnieje wiele innych korzyści zdrowotnych, ale nie są one tego warte. A więc, czy detoks sokowy jest tego wart?

Powiązane wpisy

21 czerwca 2022
Dieta proteinowa OXY